Zeytin
Tükendi

Zeytin Reçeli

20 ₺
Sabah kahvaltısında, vakitsiz tatlı krizlerinde doğal ve farklı bir aroma arıyorsanız Zeytin Reçeli tam da size göre! Ayvalık Sepeti'nin doğallığı ve saflığı ile üretilen Zeytin Reçelinin tadına hemen..

Ayvalık Çizik Yeşil Zeytin 1500cc

26 ₺
Kendi bahçelerimizden son sezon mahsulü Ayvalık tipi çizik yeşil zeytinimizdir. Deniz tuzu ve limon tuzu ile 5-6 aylık periyotta doğal fermantasyon yöntemi ile olgunlaştırılmıştır. Daha diri etli zeyt..

Ayvalık Çizik Yeşil Zeytin 2000cc

36 ₺
Bahçelerimizin son sezona ait olan lezzetini sizler için sunduk. Zeytinlerimizi topladıktan sonra deniz tuzu ve limon tuzu ile yaklaşık 5-6 aylık bir süre boyunca fermante ediyoruz. Daha sonra tatland..

Ayvalık Çizik Yeşil Zeytin 3000cc

46 ₺
Son hasadın ürünü olan zeytinleri 5-6 ay boyunca deniz ve limon tuzu ile fermante ediyoruz. Dalındaki tadından yoksun kalmaması için gereken özeni gösteriyor ve en doğal yöntemleri tercih ediyoruz. Ka..

Ayvalık Kırma Yeşil Zeytin 1500cc

26 ₺
Kendi bahçelerimizden 2018/2019 sezon mahsulü Ayvalık tipi kırma yeşil zeytinimizdir. Deniz tuzu ve limon tuzu ile 5-6 aylık periyotta doğal fermantasyon yöntemi ile olgunlaştırılmıştır. Zeytin çekird..

Ayvalık Kırma Yeşil Zeytin 2000cc

36 ₺
Bahçelerimizin son hasat ürünlerinden olan Ayvalık Kırma Yeşil Zeytin ile hem lezzeti hem de keyfi deneyimleyeceksiniz. Ortalama olarak 5-6 ay kadar deniz ve limon tuzu ile fermente edilen zeytinlerin..

Ayvalık Kırma Yeşil Zeytin 3000cc

46 ₺
Son hasadın ürününü bahçelerimizden sizin için topluyor ve yaklaşık olarak 5-6 ay kadar deniz ve limon tuzu ile fermante ediyoruz. Zeytinin karnı daha genişçe açıldığı için Ayvalık Kırma Yeşil Zeytin ..

Domat Kırma Yeşil Zeytin 1500cc

30 ₺
Kendi bahçelerimizden son sezon mahsulü domat tipi kırma yeşil zeytinimizdir. Deniz tuzu ve limon tuzu ile 8-10 aylık periyotta doğal fermantasyon yöntemi ile tatlandırılmıştır. Domat zeytini Ayvalık ..

Domat Kırma Yeşil Zeytin 2000cc

40 ₺
Deniz ve limon tuzu ile yaklaşık 8-10 ay boyunca fermante edilerek tatlandırılır. İri yapısı ve sert dokusu ile zeytinin daha hissedilir bir deneyim yaşatmasına olanak tanır. Kendine has aroması sayes..

Domat Kırma Yeşil Zeytin 3000cc

58 ₺
8-10 aylık periyotlarda deniz tuzu ve limon tuzu ile fermante edilip tatlandırılan Domat Kırma Yeşil Zeytin hem tadı hem de görünümü ile doyuruyor. Kendine has aroması olan zeytin seçici lezzetlere al..

Ayvalık Naturel Siyah Zeytin 1kg

27 ₺
Kendi bahçelerimizden 2018/ 2019 sezon mahsulü Ayvalık tipi yuvarlama siyah zeytinimizdir. Zeytin ağaçta koyu mor ve siyah rengini aldığında hasat edilir. Zeytin varilleri belirli periyotlarda yuvarla..

Ayvalık Naturel Siyah Zeytin 1.5kg

38 ₺
Son sezon mahsulü, koyu mor ile siyahken hasat ettiğimiz zeytinlerden elde ettiğimiz Ayvalık tipi siyah zeytinimizdir. Toplanılıp yerleştirildiği variller, zeytinin suyunu salmasına yardımcı olan tuzu..

Ayvalık Naturel Siyah Zeytin 2.5kg

61 ₺
Bahçelerimizin son hasat ürünlerinden olan Ayvalık Yuvarlama Siyah Zeytinler, taneler koyu mor ve siyah arasındaki rengini aldığı zaman dalından toplanır. Variller tuzun eşit şekilde dağılması ve zeyt..
1 den 13 e 13 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Ayvalık yöresi zeytin ağaçları kendine hastır, hiçbir yörenin, başka ülkelerin ağaçlarına benzemez, görkemlidir, bir ev boyu büyüyenleri çoktur; bin beş yüz, iki bin yaşında olanlar vardır. Gölgesine bile saygı duyarsınız. Toplamak için altını tentelerle kaplamak zahmetli iştir, gövdesi kalın, dalları dirayetlidir. Gövdesini sincaplara oyun alanı, dallarının gizini kuşlara yuva yapar. Zeytininin kendine has aroması, kokusu, lezzeti vardır. Bize göre dünyanın en lezzetli zeytini bu yöreden çıkar. 

Yörenin zeytinine alışan bir daha başkasını aramaz. Bunda bölgenin Kaz Dağları’na göre konumlanışı, denizden esen poyraz ve toprak yapısı etkilidir. Aroma öyle karakteristik ve yoğundur ki daha ilk ısırıkta özel bir lezzetle karşılaştığınızı anlarsınız. Tarlalarımız Gömeç-Ayvalık bölgesinde yer almaktadır. Gözümüz gibi bakarız ağaçlarımıza, her sene budar, kurak geçen mevsimlerde tanker kamyonlarla sulamasını yaparız; her sene süreriz.  İki çeşit zeytin ağacımız vardır: Bunlar Ayvalık tipi ve domat zeytinleridir. Ağaçlarımızdan Ayvalık yeşil zeytin, yuvarlama siyah zeytin ve domat yeşil zeytin yaparız. Üretimde uyguladığımız yöntem doğal fermantasyondur. Yalnızca tuz, limon tuzu ve su kullanırız. Zeytinlerimiz müşterilerimizin tabaklarına konduğunda bile hala canlıdır, örneğin kahvenin tonlarındaki siyah zeytin zamanla kararır, yeşil zeytinin lezzeti zeytinyağı ile buluştuğunda katlanır.

Zeytinlerimiz bağırlarındaki vitaminleri, antioksidanları muhafaza eder, çok para kazanma hırsıyla kimyasal ve boyalarla onları üzmeyiz. 1500 CC, 2000 CC, 3000 CC ambalajları kullanırız. Ülkenin her yerine anlaşmalı olduğumuz kargo ile göndeririz. Müşterilerimizden gelen ufakcık takdirle de mutlu oluruz.