Hikayemiz


Kökenimiz dünyanın en güzel memleketlerinden birine, Karaağaç (Gömeç) nahiyesine dayanıyor; doğal zeytin ve zeytinyağı ile ilgili öykümüz de...

Zeytin bahçelerimiz, Karaağaç ve Gömeç sınırları içinde bulunmakta. Çocukluğumuzdan beri zeytin tarlaları tüm doğasıyla birlikte hayatımızın bir parçası oldu; zeytin ağacını, zeytin dallarında tomurcuklanan yılın ilk çiçeklerini, karatavukları, sincapları, sezon başladığında o güzel koşuşturmayı hep sevdik. Kimliğimizin önemli bir parçası olan zeytinciliğin sonra işimiz de olmasını arzu ettik ve kendi firmamızı kurduk.

Tesisimiz Burhaniye’deki bir zeytinliğimizde kuruludur.

Türkiye’nin en kaliteli ve saf zeytinyağı ile en lezzetli zeytini Ayvalık bölgesinden elde ediliyor. Bunda Kazdağları’ndan körfeze doğru esen poyrazın rolü var. Ayrıca coğrafyanın gene Kazdağları’na göre konumlanışı ve toprak yapısı da zeytinin içindeki yağ oranının artmasını, karakteristik bir aromanın hem zeytin de hem de zeytinyağında açığa çıkmasını sağlıyor.

Atalarımızdan öğrendiklerimizi uyguluyoruz: Yani geleneksel yöntemlerle üretim yapıyor, üretimin hiçbir aşamasında herhangi bir sebep için, kimyasal/katkı maddesi/gıda boyası kullanmıyoruz.

Çünkü ağaçların baharda tomurcuklanmasından hasat sonuna değin zeytinin serüvenini izlemeyi, zeytinle beraber doğanın bir parçası olmayı, zeytine yol arkadaşlığı yapmayı, sezonun ilk zeytinyağını tesiste tanklara aldığımızda tesisin her noktasına sızan kokuyu seviyoruz.

Zeytine, onun tüm çevresiyle birlikte, doğasına saygı duyuyoruz. Bu sebeple yol arkadaşımızın en doğal, en saf haliyle müşterilerimizin sofralarının konuğu olmasını firmamızın temel prensibi olarak görüyoruz.