Doğal Sabun

Ardıç Özlü Zeytinyağı Sabunu

14 ₺
Isırgan otu sabunu gibi egzama ve sedef hastalığının tedavisinde yardımcı unsurlardan birdir. Ayrıca cilt lekelerini yok eder, siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur. Anadolu’da g..

Geleneksel Zeytinyağı Sabunu

14 ₺
Endüstriyel zeytinyağı sabunu üretiminde çoğunlukla hayvan yağları kullanılmaktadır. Ayvalık Sepeti, zeytinyağı sabunu üretiminde, gıda niteliğinde zeytinyağı, su ve kostikten başka hiçbir madde ku..

Hamam Kokulu Zeytinyağı Sabunu

14 ₺
Yüzlerce yıllık bir gelenek, bir klasik olarak banyoların vazgeçilmez sabunlarından biridir. Kendine has o bilindik kokusu pek çok tüketiciyi cezbeder. Cildin ihtiyaç duyduğu besin ve mineralleri b..

Isırgan Otu Özlü Zeytinyağı Sabunu

14 ₺
Yalnızca ülkemizde değil dünyada da en çok aranan sabun çeşitlerinden biridir, çünkü egzama ve sedef hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. Akne ve sivilce tedavisine, ölü derilerin temizlenmesine ..

Kükürt Özlü Zeytinyağı Sabunu

14 ₺
Çok güçlü yağ emici özelliği olan özellikle yağlı ciltlerin yağ ve su oranını dengeleyen bir sabun çeşididir. Cilt için adeta peeling gibidir, gözenekleri açar, cildin rahatça nefes almasını sağlar. C..
1 den 5 e 5 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Sabunun kalitesini belirleyen en önemli etken, yapımda kullanılan yağın cinsi ve kalitesidir. Bitkisel yağların yanında hayvansal yağlardan da yararlanılmaktadır. Bölgemizde sabun yapımında en çok zeytinyağı kullanılır. Ama hangi zeytinyağı? Dip zeytininden gelen yüksek asitli yağ mı, mutfak artıkları olan mı? Pirina yağı mı? Bizim sabunlarımızın yapımında hani biraz zorlasanız sofranızda da tüketebileceğiniz evsafta (3 asit) yağ kullanılmaktadır. Öncelikle zeytinyağının doğal sabuna en büyük katkısı sabunun nemlendirici özelliğini çok arttırmasıdır. Zeytinyağı dışında hiçbir yağ nemlendiricilik açısından sabuna bu derece katkıda bulunmaz. Ayrıca sabunlarımızda sentetik koruyucu ve boya yoktur.

Zeytinyağının yanında Hindistan cevizi yağı ve hint yağından da faydalanılmaktadır. Kültürümüzün en temel sabunları olan zeytinyağı ve hamam sabunu yanında; ısırgan otlu sabun, ardıç katranı sabunu ve kükürt sabunu diğer sabunlarımızdır. Özellikle Avrupa’da (Isırgan otu, ardıç katranı, kükürt) sabunları çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Sabunlarımız sabun algınızı değiştirecek, teninizde yarattığı duyumsamayı çok seveceksiniz.
Zeytinyağlı Hamam Sabunu
Ayvalık Sepeti Zeytinyağı Sabunu
Zeytinyağlı Isırgan Otu Sabunu
Zeytinyağlı Ardıç Katranı Sabunu
Zeytinyağlı Kükürt Sabunu